![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
They normally sell them in plastic containers..around RM20+ each. I managed to make 1.5 of this - and it cost me around RM15 (just the nuts!)....so I think it's not worth the while making and selling cookies especially if you are using good and expensive ingredients. Like a friend said - if you sell them expensive, nobody wants to buy them, but if you used cheap ingredients, the cookies wouldn't taste that great :D How true esp with cookies - you need to use good butter and chocolates! Otherwise it's not worth your time baking it and having to leave it to the dogs to eat them!
Copyright Flowsnow 2013. All Rights Reserved.